MID-SEASON SALE
MID-SEASON SALE
Zrównoważony rozwój wartości Melvin & Hamilton

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ TO PODSTAWA

Od ponad 30 lat Melvin & Hamilton tworzy, projektuje i produkuje unikalne kreacje w branży mody. 

Od momentu powstania firmy, tworzenie wysokiej jakości produktów i zapewnienie ich trwałości jest podstawą naszego codziennego życia.

Zrównoważona produkcja buty galanteria

NATURALNIE ZRÓWNOWAŻONA

W sercu naszej firmy znajduje się fundamentalna wartość: zrównoważona metoda produkcji, szanująca środowisko i ludzi.

Karim & Olivier Choukair, dyrektorzy firmy, zawsze byli przekonani, że wyjątkową jakość gotowego produktu można zagwarantować jedynie poprzez ręczne wykonanie i metody produkcji, które są jak najbardziej zbliżone do natury.

W Melvin & Hamilton kontrolujemy cały łańcuch logistyczny, a każdemu etapowi procesu produkcyjnego poświęcamy czas niezbędny do osiągnięcia doskonałej jakości.

Jako dziecko miałem okazje towarzyszyć ojcu w wielu włoskich warsztatach, co miało wpływ na moją własną koncepcję idealnie wykonanego produktu.

- Karim Choukair.

OD SKÓRY PO FINALNY PRODUKT

Wszystko zaczyna się od wyboru surowca, czyli wysokiej jakości skóry, w którą zaopatrujemy się w regionie produkcji.
Dalsza obróbka odbywa się zgodnie z bardzo surowymi wytycznymi i posiada certyfikat Gold Rated.
Większość naszych skór jest garbowana roślinnie; ten bardzo stary proces, sięgający czasów starożytnych, trwa do 24 dni.
Nasza imponująca gama kolorów zawierająca ponad 78 odcieni jest tworzona na bazie wody.
Nasze podeszwy są szyte i klejone dla dodatkowej wytrzymałości, przy użyciu kleju lateksowego - produktu organicznego.
Po ponad 250 etapach produkcji powstaje przykładowo but typu derby Melvin & Hamilton ze skórzaną podeszwą, która ulega biodegradacji w ponad 98%.

W ten sposób oferujemy naszym klientom produkt, który jest nie tylko trwały, ale również o wyjątkowej jakości w branży mody, znany ze swojej tożsamości, przewiewności i długowieczności.

Szacunek do środowiska buty galanteria

CZŁOWIEK I NATURA W CENTRUM

PRAWDZIWA KULTURA FIRMY

Nasze zaangażowanie nie ogranicza się tylko do metody produkcji, ale odnosi się również do wartości wspólnych dla naszych warsztatów.
Nasze zespoły składają się z utalentowanych rzemieślników, rekrutowanych ze względu na swoją wiedzę i umiejętności, którym oferujemy warunki pracy znacznie powyżej średniej. Zapewniamy im również szkolenia przez cały okres ich kariery zawodowej, aby mogli zdobywać nowe umiejętności, na przykład nowe techniki charakterystyczne dla Melvin & Hamilton.
Oryginalne wykończenia naszych kreacji pozwalają nam kultywować i promować tradycyjne tkactwo; jakość, która jest doceniana, ponieważ nasze buty i akcesoria z plecionej skóry są najlepiej sprzedające się w naszych kolekcjach.

Wszystkie nasze warsztaty uzyskały certyfikat Gold Rated, a firma jest znana z tego, że rewolucjonizuje lokalną produkcję poprzez ochronę tradycyjnego know-how i doskonalenie innowacyjnych procesów produkcyjnych.

SZACUNEK DLA ŚRODOWISKA

Przy produkcji produktu Melvin & Hamilton, woda potrzebna na każdym etapie procesu produkcyjnego jest odzyskiwana i uzdatniana w celu ponownego użycia.

Transport naszych towarów jest maksymalnie zoptymalizowany, aby uniknąć niepotrzebnej emisji CO2.

Opakowania są maksymalnie zredukowane: nie tylko opakowania naszego gotowego produktu, ale także te używane podczas transportu lub materiałów potrzebnych do jego wytworzenia.

Projekt ekologiczny buty galanteria Melvin & Hamilton

ZRÓWNOWAŻONA PRZYSZŁOŚĆ

Nasza wizja nie kończy się na tym:

Nadal istnieją pewne projekty, które są szczególnie bliskie mojemu sercu. Zrównoważony rozwój jest często wykorzystywany jako narzędzie marketingowe, a nie naprawdę przestrzegany. Ale dla nas ma on swoje odzwierciedlenie we wszystkich aspektach, od projektowania po produkcję i wysyłkę. Chcemy inspirować naszych klientów do uczciwej i świadomej konsumpcji, ale także stale się doskonalić.

- Karim Choukair.


Już dziś pracujemy na lepsze jutro:
- poprzez zmniejszenie naszej emisji CO2;
- aby całkowicie wyłączyć tworzywa sztuczne z naszych procesów produkcyjnych;
- aby stosować wyłącznie roślinne garbowanie, w tym do specjalnych skór, takich jak skóra lakierowana.

Powrót do góry
  Ładuję...