MID-SEASON SALE
MID-SEASON SALE

Porady

Przewodnik po pielęgnacji skórzanych butów

Skóra używana do produkcji butów jest porównywalna do naszej skóry. Jeżeli o nią nie zadbamy, może wyschnąć i popękać. Zalecamy pielęgnację butów przynajmniej raz w miesiącu. Nasze wskazówki pomogą Ci wydłużyć żywotność Twoich butów, a zwłaszcza utrzymać je tak piękne, jak były pierwszego dnia.

Produkty do pielęgnacji skórzanych butów Melvin & Hamilton

Przewodnik po pielęgnacji butów ze skóry gładkiej1 - Przygotowanie

Wyjmij sznurowadła z butów, upewnij się, że są one nadal w idealnym stanie. Możesz odświeżyć wygląd butów poprzez włożenie nowych sznurowadeł po wypolerowaniu butów. Włóż do butów cedrowe prawidła i napręż skórę. Przygotuj miejsce i niezbędne produkty do pielęgnacji.

2 - Szczotkowanie

Przed nałożeniem kremów, past i innych środków pielęgnacyjnych należy upewnić się, że usunięte zostały wszelkie ślady brudu i kurzu, aby zapobiec brzydkim śladom. Użyj szczotki do polerowania (Ross 1 do skóry gładkiej lub Ross 3 do zamszu) i dokładnie ale delikatnie oczyść buty. Nie zapomnij wyczyścić szwów, podeszwy czy ozdób na bucie, takich jak frędzle czy dekoracyjne perforacje. 

Pielęgnacja butów z zamszu lub nubuku

Do czyszczenia nubuku i skóry zamszowej należy używać szczotki mosiężnej. Gumowa część będzie idealna dla delikatniejszych skór. Szczotkuj we wszystkich kierunkach, aby usunąć wszelkie zabrudzenia między włosami. Delikatnie naciskaj na fałdy i krawędzie buta.

3 - Głębokie oczyszczanie

Po usunięciu kurzu i innych zabrudzeń, Twoje buty są gotowe do dokładnego czyszczenia! Użyj suchej i czystej szmatki do nakładania mleczka oczyszczającego kolistymi ruchami. Mleczko pomaga usunąć wszelkie ślady poprzednio nałożonych produktów pielęgnacyjnych, dzięki czemu skóra jest gotowa na nową pielęgnację!

4 - Pielęgnacja

Wybierz odpowiedni odcień pasty do butów, do wielokolorowych butów zalecamy stosowanie pasty Incolore. Do nakładania pasty do butów w trudno dostępnych miejscach i zagnieceniach użyj szczotki Ross 4. Następnie, za pomocą okrągłej szczotki do pastowania Ross 2, nanieś pastę na całą powierzchnię buta. Nie zapomnij również o pielęgnacji języka. Po pokryciu całej powierzchni skóry pastą do butów, należy odłożyć buty, aby pasta mogła wsiąknąć. 

5 - Polerowanie

Kiedy pasta do butów wsiąkła i buty są gotowe do dalszej pielęgnacji, można ponownie użyć szczotki do polerowania Ross 1, aby wypolerować buty okrężnymi ruchami w celu uzyskania lekkiego połysku. Aby uzyskać doskonały połysk, użyj naszej rękawicy polerskiej, dostępnej w dowolnym kolorze, która sprawi, że Twoje buty będą lśnić i wyglądać jak nowe!

Utrzymaj buty w idealnym stanie

Aby Twoje buty pozostały nieskazitelne, używaj łyżki do butów od ich zakładania; zapobiegnie to zarysowaniom, rozdarciom i zagnieceniom. Pamiętaj o używaniu prawideł do butów kiedy ich nie nosisz, aby utrzymać skórę w idealnym stanie i uniknąć zagnieceń. Należy również pamiętać, że skóra, podobnie jak skórzane podeszwy, nie lubi deszczu. Noszenie butów w czasie deszczu może je nieodwracalnie uszkodzić.

Oto krótki film przedstawiający najważniejsze kroki:

Pielęgnacja butów Melvin & Hamilton - mądra inwestycja w przedłużenie żywotności ręcznie wykonanych skórzanych butów. Jeśli masz pytania dotyczące właściwej pielęgnacji Twoich butów, nasz zespół obsługi klienta z przyjemnością Ci pomoże!

Powrót do góry
  Ładuję...