LETNIA WYPRZEDAŻ
LETNIA WYPRZEDAŻ

  Przewodnik po pielęgnacji skórzanych butów

  Skóra używana do produkcji butów jest porównywalna do naszej skóry. Jeżeli o nią nie zadbamy, może wyschnąć i popękać. Zalecamy pielęgnację butów przynajmniej raz w miesiącu. Nasze wskazówki pomogą Ci wydłużyć żywotność Twoich butów, a zwłaszcza utrzymać je tak piękne, jak były pierwszego dnia.
  Produkty do pielęgnacji skórzanych butów Melvin & Hamilton

  Przewodnik po pielęgnacji butów ze skóry gładkiej

  1. Przygotowanie

  Wyjmij sznurowadła z butów, upewnij się, że są one nadal w idealnym stanie. Możesz odświeżyć wygląd butów poprzez włożenie nowych sznurowadeł po wypolerowaniu butów. Włóż do butów cedrowe prawidła i napręż skórę. Przygotuj miejsce i niezbędne produkty do pielęgnacji.

  2. Szczotkowanie

  Przed nałożeniem kremów, past i innych środków pielęgnacyjnych należy upewnić się, że usunięte zostały wszelkie ślady brudu i kurzu, aby zapobiec brzydkim śladom. Użyj szczotki do polerowania (Ross 1 do skóry gładkiej lub Ross 3 do zamszu) i dokładnie ale delikatnie oczyść buty. Nie zapomnij wyczyścić szwów, podeszwy czy ozdób na bucie, takich jak frędzle czy dekoracyjne perforacje. 

  Pielęgnacja butów z zamszu lub nubuku

  Do czyszczenia nubuku i skóry zamszowej należy używać szczotki mosiężnej. Gumowa część będzie idealna dla delikatniejszych skór. Szczotkuj we wszystkich kierunkach, aby usunąć wszelkie zabrudzenia między włosami. Delikatnie naciskaj na fałdy i krawędzie buta.

  3. Głębokie oczyszczanie

  Po usunięciu kurzu i innych zabrudzeń, Twoje buty są gotowe do dokładnego czyszczenia! Użyj suchej i czystej szmatki do nakładania mleczka oczyszczającego kolistymi ruchami. Mleczko pomaga usunąć wszelkie ślady poprzednio nałożonych produktów pielęgnacyjnych, dzięki czemu skóra jest gotowa na nową pielęgnację!

  4. Pielęgnacja

  Wybierz odpowiedni odcień pasty do butów, do wielokolorowych butów zalecamy stosowanie pasty Incolore. Do nakładania pasty do butów w trudno dostępnych miejscach i zagnieceniach użyj szczotki Ross 4. Następnie, za pomocą okrągłej szczotki do pastowania Ross 2, nanieś pastę na całą powierzchnię buta. Nie zapomnij również o pielęgnacji języka. Po pokryciu całej powierzchni skóry pastą do butów, należy odłożyć buty, aby pasta mogła wsiąknąć. 

  5. Polerowanie

  Kiedy pasta do butów wsiąkła i buty są gotowe do dalszej pielęgnacji, można ponownie użyć szczotki do polerowania Ross 1, aby wypolerować buty okrężnymi ruchami w celu uzyskania lekkiego połysku. Aby uzyskać doskonały połysk, użyj naszej rękawicy polerskiej, dostępnej w dowolnym kolorze, która sprawi, że Twoje buty będą lśnić i wyglądać jak nowe!

  Utrzymaj buty w idealnym stanie

  Aby Twoje buty pozostały nieskazitelne, używaj łyżki do butów od ich zakładania; zapobiegnie to zarysowaniom, rozdarciom i zagnieceniom. Pamiętaj o używaniu prawideł do butów kiedy ich nie nosisz, aby utrzymać skórę w idealnym stanie i uniknąć zagnieceń. Należy również pamiętać, że skóra, podobnie jak skórzane podeszwy, nie lubi deszczu. Noszenie butów w czasie deszczu może je nieodwracalnie uszkodzić.

  Cedrowe prawidła
  Cedrowe prawidła
  Szczotka do polerowania Ross 1
  Szczotka do polerowania Ross 1
  Mleczko oczyszczające
  Mleczko oczyszczające
  Szczotka do pastowania Ross 4
  Szczotka do pastowania Ross 4
  Pasta Blue Inc
  Pasta Blue Inc
  Okrągła szczotka Ross 2
  Okrągła szczotka Ross 2
  Szczotka mosiężna Ross 3
  Szczotka mosiężna Ross 3
  Rękawica do polerowania Gil 1
  Rękawica do polerowania Gil 1
  Anton Electric Blue-

  Oto krótki film przedstawiający najważniejsze kroki:

  Pielęgnacja butów Melvin & Hamilton - mądra inwestycja w przedłużenie żywotności ręcznie wykonanych skórzanych butów. Jeśli masz pytania dotyczące właściwej pielęgnacji Twoich butów, nasz zespół obsługi klienta z przyjemnością Ci pomoże!

  Historie, które mogą Ci się spodobać


  Powrót do góry
    Ładuję...