Jak dbać o skórzane buty?

Produkty do pielęgnacji skórzanych butów - Melvin & Hamilton

Skóra używana do produkcji butów jest porównywalna do naszej skóry. Jeżeli o nią nie zadbamy, może wyschnąć i popękać. Zalecamy pielęgnację butów przynajmniej raz w miesiącu. Nasze wskazówki pomogą Ci sprawić, że buty będą Ci służyły jak najdłużej i wyglądały jak pierwszego dnia.

Zestaw do czyszczenia Gregory - Melvin & Hamilton

01 Przewodnik jak dbać o buty w 5 krokach

1 - Przygotowanie butów

Wyjmij sznurowadła z butów, upewnij się, że są one nadal w idealnym stanie. Możesz odświeżyć wygląd butów poprzez włożenie nowych sznurowadeł po wypolerowaniu butów. Włóż do butów cedrowe prawidła i napręż skórę. Przygotuj miejsce i niezbędne produkty do pielęgnacji.

2 - Szczotkowanie skóry

Przed nałożeniem kremów, past i innych środków pielęgnacyjnych należy upewnić się, że usunięte zostały wszelkie ślady brudu i kurzu, aby zapobiec brzydkim śladom. Użyj szczotki do polerowania Ross 1 do skóry gładkiej lub perforowanej i dokładnie, ale delikatnie oczyść buty. Nie zapomnij wyczyścić szwów, podeszwy czy ozdób na bucie, takich jak frędzle czy dekoracyjne perforacje.

3 - Głębokie oczyszczanie

Po usunięciu kurzu i innych zabrudzeń, Twoje buty są gotowe do dokładnego czyszczenia! Użyj suchej i czystej szmatki do nałożenia mleczka oczyszczającego na skórę butów kolistymi ruchami. Mleczko pozwala na naturalne odżywienie skóry i pomaga usunąć wszelkie ślady poprzednio nałożonych produktów pielęgnacyjnych, dzięki czemu skóra jest gotowa na nową pielęgnację!

4 - Pielęgnacja

Wybierz odpowiedni odcień pasty do butów. Do wielokolorowych butów zalecamy stosowanie pasty Incolore w neutralnym kolorze. Pasty do butów, które oferujemy w naszym sklepie, doskonale odżywiają i nawilżają skórę.

Do nakładania pasty do butów w trudno dostępnych miejscach i zagnieceniach użyj szczotki typu mazak Ross 4. Następnie, za pomocą okrągłej szczotki do pastowania Ross 2, nanieś pastę na całą powierzchnię buta. Nie zapomnij również o pielęgnacji języka. Po pokryciu całej powierzchni skóry pastą do butów, należy odłożyć buty, aby pasta mogła wsiąknąć.

5 - Polerowanie

Kiedy pasta do butów wsiąkła i buty są gotowe do dalszej pielęgnacji, można ponownie użyć szczotki do polerowania Ross 1, aby wypolerować buty okrężnymi ruchami w celu uzyskania lekkiego połysku. Aby uzyskać doskonały połysk, użyj naszej rękawicy polerskiej, dostępnej w dowolnym kolorze. Ona sprawi, że Twoje buty będą lśnić i wyglądać jak nowe!

02 Jak dbać o buty z zamszu lub nubuku

Do butów zamszowych, welurowych lub nubukowych użyj mosiężnej szczotki do czyszczenia Ross 3 specjalnie zaprojektowanej do tego typu skór. Gumowa część będzie idealna dla delikatniejszych skór. Szczotkuj we wszystkich kierunkach, aby usunąć wszelkie zabrudzenia między włosami. Delikatnie naciskaj na fałdy i krawędzie buta.

03 Utrzymaj buty w idealnym stanie

Aby Twoje buty pozostały nieskazitelne jak najdłużej, używaj łyżki do butów do ich zakładania; zapobiegnie to zarysowaniom, rozdarciom i zagnieceniom. Pamiętaj o używaniu cedrowych prawideł do butów kiedy ich nie nosisz, aby utrzymać skórę w idealnym stanie i uniknąć zagnieceń. Należy również pamiętać, że skóra, podobnie jak skórzane podeszwy, nie lubi deszczu. Noszenie butów w czasie deszczu może je nieodwracalnie uszkodzić.
Radzimy unikać impregnowania butów chemicznymi sprayami, które mogą uszkodzić skórę. W przypadku plam lub śladów na skórze, mleczko do czyszczenia pozwoli Ci je usunąć i utrzymać buty w dobrym stanie.

Oto krótki film przedstawiający najważniejsze kroki:

Gama produktów do pielęgnacji skóry od Melvin & Hamilton pozwoli Ci nadać swoim ulubionym butom drugie życie i sprawi, że będą Ci służyć przez długi czas. To inwestycja, która pozwoli Ci dłużej cieszyć się pięknymi butami! Jeśli masz pytania dotyczące właściwej pielęgnacji Twoich butów, nasz zespół obsługi klienta z przyjemnością Ci pomoże!

#youaremnh