Przewodnik po pielęgnacji skórzanych butów

Przewodnik po pielęgnacji skórzanych butówSkóra używana do produkcji butów jest porównywalna do naszej skóry. Jeżeli o nią nie zadbamy, może wyschnąć i popękać. Zalecamy pielęgnację butów przynajmniej raz w miesiącu. Nasze wskazówki pomogą Ci wydłużyć żywotność Twoich butów, a zwłaszcza utrzymać je tak piękne, jak były pierwszego dnia.

Przewodnik po pielęgnacji butów ze skóry gładkiejsznurowadeł po wypolerowaniu butów. Włóż do butów cedrowe prawidła i napręż skórę. Przygotuj miejsce i niezbędne produkty do pielęgnacji. 2 - Szczotkowanie Przed nałożeniem kremów, past i innych środków pielęgnacyjnych należy upewnić się, że usunięte zostały wszelkie ślady brudu i kurzu, aby zapobiec brzydkim śladom. Użyj szczotki do polerowania ( Ross 1 do skóry gładkiej lub Ross 3 do zamszu) i dokładnie ale delikatnie oczyść buty. Nie zapomnij wyczyścić szwów, podeszwy czy ozdób na bucie, takich jak frędzle czy dekoracyjne perforacje.  Pielęgnacja butów z zamszu lub nubuku

szczotki mosiężnej . Gumowa część będzie idealna dla delikatniejszych skór. Szczotkuj we wszystkich kierunkach, aby usunąć wszelkie zabrudzenia między włosami. Delikatnie naciskaj na fałdy i krawędzie buta. 3 - Głębokie oczyszczanie Po usunięciu kurzu i innych zabrudzeń, Twoje buty są gotowe do dokładnego czyszczenia! Użyj suchej i czystej szmatki do nakładania mleczka oczyszczającego kolistymi ruchami. Mleczko pomaga usunąć wszelkie ślady poprzednio nałożonych produktów pielęgnacyjnych, dzięki czemu skóra jest gotowa na nową pielęgnację! 4 - Pielęgnacja Wybierz odpowiedni odcień pasty do butów , do wielokolorowych butów zalecamy stosowanie pasty Incolore . Do nakładania pasty do butów w trudno dostępnych miejscach i zagnieceniach użyj szczotki Ross 4 . Następnie, za pomocą okrągłej szczotki do pastowania Ross 2 , nanieś pastę na całą powierzchnię buta. Nie zapomnij również o pielęgnacji języka. Po pokryciu całej powierzchni skóry pastą do butów, należy odłożyć buty, aby pasta mogła wsiąknąć.  5 - Polerowanie Kiedy pasta do butów wsiąkła i buty są gotowe do dalszej pielęgnacji, można ponownie użyć szczotki do polerowania Ross 1 , aby wypolerować buty okrężnymi ruchami w celu uzyskania lekkiego połysku. Aby uzyskać doskonały połysk, użyj naszej rękawicy polerskiej , dostępnej w dowolnym kolorze, która sprawi, że Twoje buty będą lśnić i wyglądać jak nowe! Utrzymaj buty w idealnym stanie

łyżki do butów od ich zakładania; zapobiegnie to zarysowaniom, rozdarciom i zagnieceniom. Pamiętaj o używaniu prawideł do butów kiedy ich nie nosisz, aby utrzymać skórę w idealnym stanie i uniknąć zagnieceń. Należy również pamiętać, że skóra, podobnie jak skórzane podeszwy, nie lubi deszczu. Noszenie butów w czasie deszczu może je nieodwracalnie uszkodzić.Oto krótki film przedstawiający najważniejsze kroki:
Pielęgnacja butów Melvin & Hamilton - mądra inwestycja w przedłużenie żywotności ręcznie wykonanych skórzanych butów. Jeśli masz pytania dotyczące właściwej pielęgnacji Twoich butów, nasz zespół obsługi klienta z przyjemnością Ci pomoże!

#youaremnh