Zrównoważony rozwój to podstawa

Zrównoważony rozwój wartości Melvin & Hamilton

Od ponad 30 lat Melvin & Hamilton tworzy, projektuje i produkuje unikalne kreacje w branży mody.

Od momentu powstania firmy, tworzenie wysokiej jakości produktów i zapewnienie ich trwałości jest podstawą naszego codziennego życia.

01 Naturalnie zrównoważona

Zrównoważona produkcja buty galanteria

W sercu naszej firmy znajduje się fundamentalna wartość: zrównoważona metoda produkcji, szanująca środowisko i ludzi.

Karim & Olivier Choukair, dyrektorzy firmy, zawsze byli przekonani, że wyjątkową jakość gotowego produktu można zagwarantować jedynie poprzez ręczne wykonanie i metody produkcji, które są jak najbardziej zbliżone do natury.

W Melvin & Hamilton kontrolujemy cały łańcuch logistyczny, a każdemu etapowi procesu produkcyjnego poświęcamy czas niezbędny do osiągnięcia doskonałej jakości.

"Jako dziecko miałem okazje towarzyszyć ojcu w wielu włoskich warsztatach, co miało wpływ na moją własną koncepcję idealnie wykonanego produktu." - Karim Choukair

02 Od skóry po finalny produkt

Wszystko zaczyna się od wyboru surowca, czyli wysokiej jakości skóry, w którą zaopatrujemy się w regionie produkcji.

Dalsza obróbka odbywa się zgodnie z bardzo surowymi wytycznymi i posiada certyfikat Gold Rated.

Większość naszych skór jest garbowana roślinnie; ten bardzo stary proces, sięgający czasów starożytnych, trwa do 24 dni.

Nasza imponująca gama kolorów zawierająca ponad 78 odcieni jest tworzona na bazie wody.

Nasze podeszwy są szyte i klejone dla dodatkowej wytrzymałości, przy użyciu kleju lateksowego - produktu organicznego.

Po ponad 250 etapach produkcji powstaje przykładowo but typu derby Melvin & Hamilton ze skórzaną podeszwą, która ulega biodegradacji w ponad 98%.

W ten sposób oferujemy naszym klientom produkt, który jest nie tylko trwały, ale również o wyjątkowej jakości w branży mody, znany ze swojej tożsamości, przewiewności i długowieczności.

Szacunek do środowiska buty galanteria

03 Prawdziwa kultura firmy

Nasze zaangażowanie nie ogranicza się tylko do metody produkcji, ale odnosi się również do wartości wspólnych dla naszych warsztatów. Nasze zespoły składają się z utalentowanych rzemieślników, rekrutowanych ze względu na swoją wiedzę i umiejętności, którym oferujemy warunki pracy znacznie powyżej średniej. Zapewniamy im również szkolenia przez cały okres ich kariery zawodowej, aby mogli zdobywać nowe umiejętności, na przykład nowe techniki charakterystyczne dla Melvin & Hamilton.

Oryginalne wykończenia naszych kreacji pozwalają nam kultywować i promować tradycyjne tkactwo; jakość, która jest doceniana, ponieważ nasze buty i akcesoria z plecionej skóry są najlepiej sprzedające się w naszych kolekcjach.

Wszystkie nasze warsztaty uzyskały certyfikat Gold Rated, a firma jest znana z tego, że rewolucjonizuje lokalną produkcję poprzez ochronę tradycyjnego know-how i doskonalenie innowacyjnych procesów produkcyjnych.

04 Szacunek dla środowiska

Przy produkcji produktu Melvin & Hamilton, woda potrzebna na każdym etapie procesu produkcyjnego jest odzyskiwana i uzdatniana w celu ponownego użycia.

Transport naszych towarów jest maksymalnie zoptymalizowany, aby uniknąć niepotrzebnej emisji CO2.

Opakowania są maksymalnie zredukowane: nie tylko opakowania naszego gotowego produktu, ale także te używane podczas transportu lub materiałów potrzebnych do jego wytworzenia.

05 Zrównoważona przyszłość

Projekt ekologiczny buty galanteria Melvin & Hamilton

Nasza wizja nie kończy się na tym:

"Nadal istnieją pewne projekty, które są szczególnie bliskie mojemu sercu. Zrównoważony rozwój jest często wykorzystywany jako narzędzie marketingowe, a nie naprawdę przestrzegany. Ale dla nas ma on swoje odzwierciedlenie we wszystkich aspektach, od projektowania po produkcję i wysyłkę. Chcemy inspirować naszych klientów do uczciwej i świadomej konsumpcji, ale także stale się doskonalić." - Karim Choukair

W przyszłości będziemy rozwijać ten pomysł jeszcze bardziej, chcielibyśmy:

  • poprzez zmniejszenie naszej emisji CO2;
  • aby całkowicie wyłączyć tworzywa sztuczne z naszych procesów produkcyjnych;
  • aby stosować wyłącznie roślinne garbowanie, w tym do specjalnych skór, takich jak skóra lakierowana.

06 Krok po kroku w kierunku coraz bardziej zrównoważonego produktu

 

Jesteśmy zaangażowani we wspieranie odpowiedzialnej produkcji skóry na całym świecie, dlatego jesteśmy członkiem Leather Working Group, globalnej społeczności, której celem jest budowanie zrównoważonej przyszłości z odpowiedzialnym użyciem skóry.

Zobowiązanie to ma na celu wywarcie pozytywnego wpływu na środowisko poprzez promowanie:

  • identyfikowalności i przejrzystości w łańcuchu dostaw
  • lepszej wiedzy i dostępu do danych
  • większej wydajności zasobów w produkcji skór
  • zmniejszenie ilości odpadów i emisji do środowiska
  • lepszego zarządzania chemikaliami i zwiększonego wykorzystania chemikaliów innych niż niebezpieczne
  • większa świadomość w zakresie wylesiania i ochrony zwierząt
  • poprawa warunków pracy i sprawiedliwe traktowanie pracowników

 Ponadto wszystkie kartony, w których wysyłamy nasze produkty są teraz wykonane z tektury pochodzącej z recyklingu, co zmniejsza ilość odpadów.

A przy okazji, zachęcamy do kontynuowania łańcucha i wykorzystania naszych pudełek do wysyłania własnych paczek lub do przechowywania w nich rzeczy!

Zdajemy sobie sprawę, że są to małe kroki, ale staramy się, aby nasze produkty każdego dnia stawały się coraz bardziej przyjazne dla środowiska.

07 7 Stars Signature

Wartości Melvin & Hamilton zrównoważony rozwój

Melvin & Hamilton to marka projektantów, która rewolucjonizuje przemysł obuwniczy od 1988 roku.

Nasz sekret? Projektujemy i produkujemy obuwie i galanterię w sposób zrównoważony, dla miłośników nowatorskiej, wysokiej jakości mody w przystępnych cenach.

Tworzymy wyjątkowe i kolorowe produkty, które towarzyszą Ci każdego dnia, gdziekolwiek się wybierasz, kimkolwiek jesteś - lub kimkolwiek chcesz być dzisiaj!

ODKRYJ MARKĘ I JEJ WARTOŚCI

#youaremnh