Jak znaleźć odpowiednie buty na szerokę stopę lub wąską stopę?

Męskie derby Marvin 1 i damskie botki Selina 29 Melvin & Hamilton

Ciasne wiązanie lub nieprzyjemne uczucie otarć, zbyt ciasne lub zbyt szerokie buty mogą mieć znaczący negatywny wpływ na komfort podczas chodzenia, a tym samym na samopoczucie. Para butów dostosowana do Twojej budowy stopy jest niezbędna do wygodnego chodzenia. Długość, ale także szerokość buta to ważne elementy, które należy wziąć pod uwagę kupując buty w internecie, aby nie ryzykować i uniknąć rozczarowania.

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rozmiar, aby uniknąć ściśnięcia stóp, ale przy wyborze butów należy również wziąć pod uwagę pewne modele i materiały, aby uniknąć otarć. Buty skórzane mają tą zaletę, że dopasowują się do ich właściciela. Skóra to naturalny materiał, który z łatwością przystosowuje się do różnych kształtów stóp.

Męskie derby Ron 4 Melvin & Hamilton

Przygotowaliśmy zatem selekcję butów, która znacznie ułatwi Ci wybór. Oto kompleksowy przewodnik po wyborze odpowiednich butów dla kształtu Twojej stopy, a także proste i stylowe wskazówki, które pomogą Ci znaleźć modne i wygodne buty.

01 Szeroka stopa: jakie buty wybrać, by czuć się komfortowo?

Damskie botki Sybill 21 Melvin & Hamilton

Noszenie butów, które nie są odpowiednio dopasowane może powodować długotrwały ból i problemy z postawą. Umięśnione łydki, szerokie stopy lub wysokie podbicie - dopasowanie butów może być trudne!

Stawiaj na buty z otwartym sznurowaniem, takie jak derby, niektóre trzewiki czy trapery, oraz miękkie materiały, które dopasują się do kształtu stopy. Buty zapinane na paski są idealnym rozwiązaniem, aby nie odcinać krążenia. Jeśli Twoje stopy zwykle puchną podczas upałów, nie wahaj się posypać wkładek talkiem. Jeśli chodzi o półbuty, unikaj mokasynów i balerin, a zamiast nich wybierz sneakersy.

Nasze buty męskie idealne na szeroką stopę:

Nasze buty damskie idealne na szeroką stopę:

02 Wąska stopa: jakie buty wybrać, by czuć się komfortowo?

Męskie oksfordy Lewis 41 Melvin & Hamilton

Jeśli masz dość butów, które są za duże po bokach, oto paragraf, który może Cię zainteresować. Wybieraj przede wszystkim buty, których szerokość można regulować za pomocą pasków lub klamer: skórzane sandały na lato, monki lub wąskie oxfordy na sezon przejściowy.

Aby zapobiec spadaniu butów, możesz również dodać wkładkę lub ubrać grubsze skarpety, które podeprą łuk stopy. Jeśli chodzi o kształt, spiczaste noski są idealne na wąskie stopy. Z kolei jeśli chodzi o materiały, można zdecydować się na sztywniejsze materiały, od grubej skóry po skórę lakierowaną.

Nasze buty męskie idealne na wąską stopę:

Nasze buty damskie idealne na wąską stopę:

#youaremnh