Największe źródło inspiracji podczas 30 lat projektowania butów

Największe źródło inspiracji podczas 30 lat projektowania butów

Ludzie czerpią inspiracje z absolutnie wszystkiego, z ludzi, miejsc i rzeczy. Źródła inspiracji są indywidualne i nieokreślone. Jednak nie jest to tak proste jakby się mogło wydawać.

Mimo tego, że inspirację można czerpać z prawie wszystkiego, ważne jest, aby był to odpowiedni moment, miejsce i nastrój. To samo tyczy się projektantów Melvin & Hamilton, Karima i Oliviera Choukair. Wydawać by się mogło, że podczas tych 30 lat projektowania wystąpiły jakieś kryzysy czy blokady twórcze - i tak też było. Zapytaliśmy Karima i Oliviera co pomogło im w tych okresach i co było największym źródłem inspiracji w ostatnich 30 latach. 

Oczywiście nie było to trudne zadanie dla naszych projektantów i szybko znaleźli na nie odpowiedź. To podróże. Zapytaliśmy ich co dokładnie to znaczy gdyż może to być trekking w Nepalu lub wakacje w spa na odludziu. Jakie są TOP 3 destynacje dla projektantów Melvin & Hamilton?

Źródło inspiracji podczas 30 lat projektowania: Podróże.

01 Faworyt nr 1: Południe Francji

Latem ulubionym miejscem Karima jest południe Francji. Niekończące się plaże, pola lawendy w Prowansji i urocze miasteczka portowe zapewniają relaks zarówno ciała, umysłu jak i duszy. Dobre jedzenie i wyśmienite wina to kolejne powody dla których warto wybrać się na wakacje w te rejony. Czy jest coś lepszego od zakończenia udanego słonecznego dnia kieliszkiem dobrego wina?

Największe źródło inspiracji podczas 30 lat projektowania butów

Dodatkową zaletą tego regionu jest śródziemnomorski klimat pochodzący od Morza Śródziemnomorskiego. 3000 godzin słońca połączone z delikatną morską bryzą sprawiają, że Francja to idealne miejsce na relaks, naładowanie baterii, planowanie i przemyślenia.

02 Faworyt nr 2: Maroko

Maroko nie gwarantuje łagodnego klimatu latem, ale za to przez całą zimę. Kiedy w centralnej Europie jest zimno i pochmurnie, pogoda w Maroko jest przyjemna. Nie musisz przemierzać połowy globu, aby trafić do zupełnie innego świata w północnej Afryce. "Dużo podróżujemy służbowo. Kilka razy do roku odwiedzamy naszą pracownię w Indiach. Zdecydowanie wolimy krótsze dystanse podczas urlopu" mówi Karim Choukair, współzałożyciel i projektant Melvin & Hamilton. 

Największe źródło inspiracji podczas 30 lat projektowania butów

Jego zdaniem, Maroko oferuje bardzo dobre jedzenie, interesującą kulturę i dużo tradycyjnego rzemiosła. W szczególności można dostrzec piękno rękodzieła podczas spaceru na różnorodnych bazarach, jak na przykład w Dżami al-Fana w Marakeszu.

Kiedy zapytany został o polecenie miejsca w Maroko, spontanicznie odparł Essaouira. To niewielkie miasto na północnym wybrzeżu kraju, mniej turystyczne niż Marakesz, a za to bardzo autentyczne. W wąskich alejkach znajdują się rzędy butików, sklepów z antykami, kawiarni i restauracji. Różnorodne kolory i smaki, wszystko tam jest inspiracją.

03 Faworyt nr 3: Bejrut

W porównaniu z dwoma pierwszymi destynacjami, Bejrut jest typowym kontrastem. Stolica Libanu nijak nie może być nazwana spokojną i relaksującą. Jednak to właśnie on jest częścią ulubionych miejsc Oliviera i Karima Choukair, braci i projektantów Melvin & Hamilton. "Ludzie nie uważają, że jest to piękne miejsce. Dla niektórych pozostaje ono nieznane. Jest ono szczególnie niedoceniane" stwierdza Olivier ponad wszelką wątpliwość. 

Największe źródło inspiracji podczas 30 lat projektowania butów

Wydawać by się mogło, że jedzenie jest priorytetem w ich życiu. Opowiadają o kuchni libańskiej w samych superlatywach. Bejrut jest ich kulinarnym rajem gdyż oboje uwielbiają humus, szawarmę i falafele.

Według Karima Choukaira Bejrut reprezentuje nowoczesną mieszankę Orientu ze Wschodem i jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. Nazywa je nawet "miastem czystej inspiracji"!

Cieszymy się, że możemy odkrywać kolejne kolekcje inspirowane tymi pięknymi miejscami.

#youaremnh