Znasz różnicę między oksfordami a derbami?

Znasz różnicę między oksfordami a derbami?

{meta.category}}

Czasem dobrze dobrana stylizacja i schludny wygląd to wszystko, co potrzebujesz, żeby przetrwać zabiegany tydzień. Jeśli Twój wygląd jest właściwy, Twoja pewność siebie i niezależność wzrośnie. Wybór odpowiednich butów odgrywa tutaj bardzo ważną rolę.

Oksfordy dla klasycznego i formalnego wyglądu

Błędnie dobrane obuwie może zniszczyć cały look. Zdecydowane must-have w garderobie każdej kobiety i każdego mężczyzny to derby i oksfordy. Ale czy wiesz czym tak naprawdę różnią się one od siebie? Jeśli nie, to w tym artykule poznasz różnicę. Co jest charakterystyczne dla klasycznego buta typu oksford? Przede wszystkim rozpoznasz go dzięki dziurkom, które są wszyte pod spód przyszwy, natomiast sama przyszwa jest zamknięta. Taka budowa wiąże się z bardziej skomplikowanym procesem powstawania budowa, ale dzięki temu w rezultacie buty posiadają wysoką jakość. Ponadto, oksfordy są butami ze sznurowaniem prostym (straight lacing). Jeśli Twoje podbicie jest wysokie lub duże, wiązanie oksfordów może być dla Ciebie mało komfortowe i w tym wypadku radzimy postawić na derby.

Kilka nazw, jeden but: oksfordy pojawiły się jako pierwsze w Irlandii i Szkocji. Na początku zwane Balmorals od nazwy zamku, w późniejszym czasie przybrały nazwę oksfordy po uniwersytecie Oksfordzkim. Z kolei we Francji są znane jako Richelieu. W Polsce przyjęło się nazywać je także wiedenkami. Jeszcze kilka lat temu oksfordy były jedynie dostępne jako formalne buty do pracy dla mężczyzn. Obecnie są również częścią garderoby wielu modnych kobiet. I nie tylko klasyczne modele są dostępne! W Melvin & Hamilton znajdziesz także wielokolorowe modele zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.Odpowiednie buty na każdą okazję: derby

Sprawdź nasze męskie oksfordy  oraz damskie oksfordki .

Wyglądem podobne są do oksfordów, jednak różnica tkwi w szczegółach. Derby, znane także jako angielki, posiadają otwartą przyszwę, na którą naszyte są dziurki na sznurowadła. Dzięki temu derby są idealnymi butami na co dzień, gdyż łatwo je włożyć i zdjąć. 

Wszystko jest możliwe z Twoimi nowymi derbami! Wolisz bardziej swobodny styl? Postaw na model z zamszu w brązowym lub szarym kolorze i połącz go z ulubioną bluzką lub jeansami. Jeśli wolisz bardziej elegancki styl, wybierz model wykonany z lakierowanej skóry. Odkryj dużą gamę naszych męskich derbów , a  także damskich derbów .

Nie jest łatwo wybrać, prawda?

#youaremnh