Pozdrowienia z Węgier: buty Budapester, co to właściwie oznacza?

Pozdrowienia z Węgier: buty Budapester, co to właściwie oznacza?-Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak nazywają się te eleganckie buty z kwiatowymi detalami na noskach i jak zostały wykonane? Te ręcznie wykonane modele nazywane są butami Budapester. Ten styl jest bardzo lubianym i popularnym stylem, szczególnie jeśli chodzi o buty biznesowe i vintage. Dziś podzielimy się z Tobą odrobiną wiedzy na temat butów. Poznaj buty Budapester!

Buty Budapester – Charakterystyka i historia

Styl Budapester w Melvin & HamiltonButy Budapester są często definiowane jako buty męskie, co jest tylko połową prawdy. Większość oryginalnych modeli Budapester jest przeznaczona dla mężczyzn, ale są też modele dla kobiet. To bardziej specyficzny charakter detali, który jest główną cechą charakterystyczną tego buta.

Powszechnie mówi się, że są to buty z otwartą przyszwą, podwójnie zszyte derby ozdobione dziurkowanym wzorkiem (tzw. brogues). Ta specjalna dekoracja nadaje temu modelowi niepowtarzalny charakter. W zestawie znajduje się również kapka na pięcie i kapka na nosku w kształcie skrzydeł, tzw. wingtip cap. Posiada zaokrąglony nosek i duży obcas na podwójnej podeszwie. Butów Budapaster nie należy jednak tylko kojarzyć jako konkretnego modelu obuwia, ale raczej jego kształtu.

Budapester jest butem na każdą okazję: ma bardzo elegancki, ale także sportowy charakter. Połącz go z jeansami lub garniturem biznesowym, w zależności od tego, jakie masz plany na dany dzień. Zainwestuj w wysokiej jakości, ręcznie robione buty Budapester, a będziesz nosić ten model przez wszystkie pory roku.

Ale skąd wziął się but Budapester? Jego nazwa pochodzi od nazwy miasta Budapeszt na Węgrzech. Tamtejsi szewcy wymyślili ten wyjątkowy model i rozwijają go od końca XIX wieku. Dobrze wiedzieć: w swojej ojczyźnie model ten znany jest jako "Karlsbader".W Melvin & Hamilton ręcznie wykonujemy nasze buty z miłością i dbałością. Oferujemy szeroki wybór modeli butów: od derbów poprzez monki, mokasyny aż po oksfordy. Wszystkie te warianty w połączeniu z szeroką gamą kolorów i faktur gwarantują niepowtarzalny styl Melvin & Hamilton. W naszym e-sklepie znajdziesz wiele naszych butów, w których zastosowano słynny styl Budapester! W Melvin & Hamilton nie tylko mężczyźni mogą nosić ten charakterystyczny model. Kobiety również znajdą dla siebie wiele modelów.

Przedstawiamy kilka par butów Melvin & Hamilton pokazujących słynny styl Budapester w wersji dla kobiet:...a także w wersji dla mężczyzn, brogsy męskie:Masz więcej pytań dotyczących naszych różnych modeli i kształtów? Chcesz dowiedzieć się więcej o sposobie, w jaki wykonujemy buty i o różnych stylach? Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera !

W naszym Magazynie będziemy regularnie dostarczać Ci najnowszych informacji o naszych kolekcjach i trendach obuwniczych. Śledź nas i zostań ekspertem od butów!#youaremnh