Wyjazd na weekend: nasze torby podróżne i buty na kilkudniowy wypad

Plecak Ottawa Melvin & Hamilton

Co roku z entuzjazjem czekamy na nadejście maja z myślą o wykorzystaniu dni wolnych od pracy na zorganizowanie majówki. Wiosna to czas długich weekendów i coraz to dłuższych dni. Wyjazd na Mazury, do Zakopanego czy nad Bałtyk... Potrzebujesz jeszcze jednego powodu do entuzjazmu? Oto jeden z nich: nowa torba podróżna.

Prawdopodobnie nieraz zdarzyło ci się stanąć przed takim dylematem: planujesz kilkudniowy wyjazd, podróż służbową lub weekendowy wypad ze znajomymi, ale żadna z posiadanych opcji bagażowych nie jest odpowiednia. W tym miejscu z pomocą przychodzi skórzana lub płócienna torba podróżna, która z definicji jest trwała i bardzo praktyczna. Idealna torba podróżna, którą można łatwo przenosić i która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy dzięki kilku miejscom do przechowywania ubrań, ale także przyborów toaletowych, laptopa, książek...

Męskie buty żeglarskie Dustin 8 Melvin & Hamilton

Wybór odpowiedniej torby podróżnej jest kluczowy, ale wybór odpowiednich butów nie powinien być traktowany po macoszemu. Wybór butów podczas przygotowywania walizki może stanowić pewne wyzwanie. Zwolennikom pakowania "na wszelki wypadek", zawsze łatwo jest przekonać się, że trzeba spakować drugą, a nawet trzecią parę butów, nawet na kilka dni.

Weekendowe wypady często wiążą się ze spontanicznością, więc para łatwych do noszenia butów jest niezbędna. Twoje buty powinny być hybrydą: wystarczająco wygodne, aby chodzić w nich przez cały dzień, a jednocześnie wystarczająco stylowe, aby założyć je wieczorem do restauracji.

Aby ułatwić Ci wiosenne wyjazdy i spakować tylko to, co niezbędne na weekendowy wypad, zebraliśmy najbardziej praktyczne torby podróżne i najwygodniejsze buty. Zobacz nasz przewodnik!

01 Najlepsze torby podróżne: praktyczne, trwałe i łatwe do noszenia

Torba podróżna Melvin & Hamilton Brampton

Mówimy tu o dużej torbie, większej niż tote, ale mniejszej niż walizka, na tyle pojemnej, aby pomieścić kilka strojów i par butów. Najlepsze torby podróżne są trwałe, funkcjonalne i mają wiele przegródek, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Wybierając torbę na wyjazd na weekend, należy również zwrócić uwagę na wytrzymałość paska lub uchwytów. Niemniej ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na materiały: należy wybrać wytrzymałą tkaninę, idealną do regularnego użytkowania, odporną na uszkodzenia podczas transportu i warunki atmosferyczne. Elastyczne, lekkie i łatwe do noszenia plecaki są również popularne w przypadku krótkich podróży, na przykład w celu spełnienia wymogów dotyczących wymiarów bagażu podręcznego podczas podróży samolotem.

Plecak Calgary Melvin & Hamilton

Idealne torby podróżne na weekendową wycieczkę

Jaki plecak wybrać na kilkudniową wycieczkę?

02 Uniwersalne buty, które warto spakować na wyjazd na weekend

Damskie sneakersy Nuri 11 Melvin & Hamilton

Jeśli planujesz kilkudniową podróż, weź parę butów, którą możesz nosić przez cały weekend, bez względu na program dnia. Zastanów się, ile miejsca zajmą Twoje buty w torbie podróżnej i jakie masz plany na weekend: ceremonia lub wesele, zwiedzanie muzeum, kolacja na mieście, spacer po lesie... Idealne buty na weekend można nosić zarówno do jeansów, jak i do bardziej formalnego stroju, jak garnitur lub długa suknia. Kolorowe, na tyle wysokie, aby zapewnić dobre podparcie dla kostek, z platformą amortyzującą każdy krok, istnieje szeroki wybór butów odpowiednich na weekendowe wycieczki.

Mała rada: choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, pakowanie się na ostatnią chwilę może potencjalnie uratować Twój weekend: takie opóźnienie może pozwolić Ci sprawdzić pogodę dzień wcześniej i odpowiednio dobrać buty i strój.

Męskie sneakersy Harvey 47 Melvin & Hamilton

Damskie buty, które warto spakować na weekend

Męskie buty, które warto spakować na weekend

#youaremnh