6 wskazówek na przedłużenie życia butów

6 wskazówek na przedłużenie życia butów

Aby zapewnić trwałość Twoich skórzanych butów, należy pamiętać o kilku aspektach. W tym artykule dzielimy się z Tobą wiedzą, jak najlepiej dbać o Twoje buty Melvin & Hamilton, aby móc cieszyć się nimi jak najdłużej.

01 Utrzymuj je w czystości

Nie ulega wątpliwości, że regularna pielęgnacja butów jest niezbędna. W zależności od częstotliwości ich używania należy je czyścić co 2-3 tygodnie. 10 minut wystarczy, aby buty wyglądały jak nowe! Należy pamiętać, że buty muszą być suche, aby można było przystąpić do ich czyszczenia. Tutaj znajdziesz nasz poradnik dotyczący pielęgnacji butów.

02 Nie próbuj przechytrzyć pogody

Jeśli ma padać deszcz lub śnieg, należy założyć odpowiednie obuwie. Jeśli buty nieoczekiwanie się zamoczą, zostaw je do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, z prawidłami do butów w środku. Jeśli nie posiadasz prawideł, mocno sugerujemy ich zakup, a do tego czasu możesz użyć zamiast nich gazety. Unikaj stawiania butów w pobliżu grzejnika lub źródła ciepła.

Prawidła Melvin & Hamilton

03 Zachowaj rotację

Wiemy, że jest to Twoja ulubiona para, ale zaleca się, aby nie nosić tych samych butów przez wiele dni z rzędu. Mokra skóra traci swoją formę i dlatego potrzebuje czasu na odpoczynek.

04 Delikatnie je zakładaj i zdejmuj

Nawet jeśli może się to wydawać nieistotne, to sposób w jaki zakładasz i zdejmujesz buty może negatywnie wpłynąć na ich stan. W przypadku butów sznurowanych należy pamiętać o wystarczającym poluzowaniu sznurowadeł. Podczas zakładania butów należy chronić ich tylną część za pomocą łyżki do butów. Nigdy nie należy na siłę wkładać i wyjmować stóp z buta, ponieważ może to spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Łyżki do butów Melvin & Hamilton

05 Przechowuj je prawidłowo

Natychmiast po zdjęciu butów włóż prawidła do butów. Drewno cedrowe pomaga wchłaniać wszelkie przykre zapachy i wilgoć. Pomagają również naciągnąć skórę, aby uniknąć fałd. Jeśli nie nosisz danej pary przez dłuższy czas, włóż je do saszetek na buty przed ich odłożeniem. Upewnij się, że przestrzeń do przechowywania jest wolna od wilgoci.

06 Zwracaj uwagę na podeszwy

Podeszwy są najbardziej narażone na uszkodzenia, dlatego należy przykładać do nich dużą uwagę. Założenie zelówek u szewca może znacznie wydłużyć żywotność butów, ale także zmniejszyć ich śliskość. Pamiętajmy, że skórzane podeszwy nie są przystosowane do deszczu. Reaguj jak tylko zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia. Naprawienie butów zamiast ich wymiany jest bardziej ekonomiczne i ekologiczne.

Butów Melvin & Hamilton

#youaremnh