Nasze porady jak rozciągnąć skórzane buty

Męskie derby Elvis 63 Damskie botki Amelie 5 Melvin & Hamilton

Kiedy kupujemy parę skórzanych butów, nasze stopy na początku nie zawsze czują się komfortowo. Jest to całkiem normalne, że skóra wydaje się sztywna przy pierwszych kilku razach, kiedy mamy je na nogach, potrzeba kilku dni, aby but dostosował się do właściciela.

Ale to nie jest powód, aby odesłać swoje buty z powrotem lub spróbować zmiękczyć je za wszelką cenę!

Niektórzy doradzą Ci, aby użyć technik wykorzystujących wodę, zimną lub gorącą. Ale my w Melvin & Hamilton polecamy inne metody, które są równie skuteczne i znacznie bardziej delikatne dla skóry, zwłaszcza gdy jest ona garbowana roślinnie jak większość naszych modeli. Mówi się, że sama królowa Elżbieta stosuje niektóre z nich!

01 Niezawodne prawidła

Cedrowe prawidła są jednym z niezbędnych akcesoriów, które każdy miłośnik obuwia powinien mieć w swojej szafie. Poza zapobieganiem zagnieceniom i fałdom, prawidła pozwalają na rozciągnięcie skórzanych butów zarówno w długości, jak i szerokości. Najpierw należy pozostawić prawidła w butach na kilka dni, a następnie wkładać je po każdym użyciu butów.

02 Jak dla skóry, produkt nawilżający

Aby rozbić skórzane buty, weź przykład ze swojej skóry! Nałożenie dobrego kremu nawilżającego na początku zabiegu, oprócz funkcji oczyszczającej i usuwania poprzednich warstw pasty do butów, zmiękczy skórę, dostosowując ją do stopy. W każdym razie jest to niezbędny krok w pielęgnacji Twoich skórzanych butów, bez względu na to, czy są one nowe, czy nie, więc nie pozostawiamy Ci żadnego wyboru.

Męskie sneakersy Mick 1 Damskie derby Selina 41 Melvin & Hamilton

03 Dbając o stopy

Szczególnie skuteczną metodą jest nałożenie na stopy gęstego, silnie nawilżającego kremu, takiego jak krem Nivea. Należy nałożyć go na całą stopę, a następnie założyć buty bez skarpetek. Nawilżenie kremem zmiękczy obuwie skórzane od wewnątrz, w odróżnieniu od poprzedniej metody z użyciem środka nawilżającego do skóry.

04 Małymi krokami

Twoje buty muszą się dopasować do kształtu Twoich stóp. Do tego, nie ma wyboru, musisz je nosić! Jednak na początek polecamy zacząć już od noszenia ich w domu, z 1 lub 2 parami grubych skarpetek. Chodź, ruszaj palcami u nóg, wszystko to regularnie przez jedną lub dwie godziny na raz. Na początku możesz czuć się niewygodnie, ale kiedy nadejdzie ten dzień, w którym trzeba będzie cały dzień przechodzić w butach, docenisz swoje poświęcenie!

Następnie możesz nosić swoje nowe buty na krótkie wypady. Na przykład, na zakupy lub krótki spacer. Rób to regularnie, aby stopniowo przyzwyczajać swoje stopy do nowych butów.

Damskie derby Selina 41 Melvin & Hamilton

05 Sztuczka z mokrymi skarpetkami

Ostatnią techniką rozchodzenia skórzanych butów jest użycie mokrej skarpetki, ale nie tak po prostu! W tym celu użyjemy cedrowych prawideł, w żadnym wypadku nie tych metalowych.

Zamocz skarpetę i załóż ją na cedrowe prawidło, a następnie wsuń je do buta i pozwól wyschnąć przez noc. Drewno cedrowe będzie wchłaniać wilgoć i puchnąć, dzięki czemu buty będą nieco szersze i dłuższe.

Wszystkie te metody są oczywiście komplementarne, można zastosować kilka z nich, aby lekko powiększyć buty i delikatnie je rozchodzić.

Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Wam cieszyć się z nowej pary skórzanych butów już od pierwszych dni!

#youaremnh