Praktyczny przewodnik po różnych rodzajach podeszw w butach Melvin & Hamilton

Różne rodzaje podeszwy Melvin & Hamilton

Jeśli chcesz wygodnie chodzić przez długi czas, a jednocześnie zależy Ci na dobrym stylu, dowiedz się, jak ważna jest podeszwa butów. Cienka i dyskretna lub wręcz przeciwnie - gruba i kolorowa - podeszwa może być nie tylko praktyczna, ale także stanowić centralny element stylizacji. Jeśli na początku zwrócisz na nią szczególną uwagę ze względu na wygodę, ta część butów doda Twojej sylwetce niezbędnego uroku.

Podeszwa, początkowo wykonana ze skóry, przeszła liczne zmiany techniczne i estetyczne. Jeśli początkowym celem było zawsze poprawienie parametrów i komfortu buta, szybko pojawiło się wyzwanie twórcze. Dobrym przykładem jest guma lub kauczuk: materiały te, początkowo stosowane w obuwiu sportowym, zostały następnie wykorzystane w derbach, monkach, sztybletach... Podeszwa pozwala stworzyć kontrast z główną częścią buta i zmienić klasyczny model, aby subtelnie zaznaczyć swój styl.

W Melvin & Hamilton starannie dobieramy trwałe i estetyczne materiały oraz opracowujemy szeroką gamę podeszw w różnych kolorach. Od klasycznych po ekstrawaganckie, w jaskrawych kolorach, takich jak błękit, żółty czy fuksja. Oto przewodnik po różnych rodzajach podeszw w naszych kolekcjach - skórzanych, gumowych, a nawet skórzano-gumowych.

01 Skórzane podeszwy

Męskie derby Brad 7 Melvin & Hamilton

Tradycyjnie podeszwy butów wykonuje się ze skóry. Oprócz niezaprzeczalnej elegancji, podeszwy te są również bardzo praktyczne! Skórzana podeszwa jest przewiewna, dzięki czemu umożliwia cyrkulację powietrza i wilgoci. Z czasem doskonale dopasowuje się do kształtu stopy, dzięki czemu but staje się coraz wygodniejszy i zapewnia naturalny chód. Para butów ze skórzaną podeszwą jest elegancka i ponadczasowa. Od specjalnych okazji po wyjścia na co dzień - stanowią idealny dodatek do garnituru lub jeansów.

02 Skórzano-gumowe podeszwy

Botki męskie Lewis 26 Melvin & Hamilton

Podeszwy te mogą być noszone przez cały rok i dodają nowoczesności oraz elegancji każdemu klasycznemu obuwiu. Jeśli chcesz ochronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie dobrze wyglądać w garniturze lub stroju biznesowym, skórzano-gumowa podeszwa będzie idealnym rozwiązaniem. Skóra zapewnia oddychalność podeszwy, a antypoślizgowa gumowa część zapewnia przyczepność do podłoża. Idealne połączenie, aby zachować styl i uniknąć poślizgnięcia.

03 Gumowe podeszwy

Mokasyny męskie Nelson 3 Melvin & Hamilton

W sektorze sportowym i outdoorowym gumowa podeszwa jest bardzo powszechna. Od kilku lat znajduje swoje miejsce także w naszej codziennej garderobie. Obecnie można ją znaleźć we wszystkich rodzajach półbutów: derbach, oksfordach, monkach... Gumowa podeszwa ma wiele zalet: lepiej izoluje od zimna i deszczu, jest antypoślizgowa, absorbuje wstrząsy i jest bardzo lekka, co zapewnia optymalny komfort chodzenia.

04 Ultra lekkie gumowe podeszwy

Botki damskie Fay 1 Melvin & Hamilton
Damskie botki Sally 19 Melvin & Hamilton
Botki męskie Matthew 38 Melvin & Hamilton

Nasze lekkie gumowe podeszwy idealnie się sprawdzą u osób posiadających wrażliwe stopyIch główną zaletą jest lekkość, która amortyzuje wszystkie wstrząsy. Dzięki innowacyjnej technologii podeszwy te sprawiają wrażenie, jakby chodziło się po chmurach... Platformy na traktorze, grube, kolorowe... zmieniają klasyczne skórzane buty w oryginalne modele.

05 Podeszwy z drewna i gumy

Chodaki damskie Melvin & Hamilton

W tym sezonie królują koturny i buty na platformie rodem z lat 90. Drewniane i gumowe podeszwy będą gwiazdami lata. Niezbędny model, który można nosić zarówno do jeansów w biurze, jak i na specjalne okazje: na przykład do długiej sukni na wesele.

06 Gumowe podeszwy z recyklingu

Podeszwa z gumy pochodzącej z recyklingu Melvin & Hamilton

Krok po kroku, każdego dnia staramy się, aby nasze produkty były coraz bardziej przyjazne dla środowiska. W trosce o ekologię, w niektórych modelach butów Elvis dla mężczyzn i Selina dla kobiet gumowa część podeszwy jest wykonana z częściowo przetworzonej gumy, której cząstki pochodzą z odpadów fabrycznych. Modele te można rozpoznać po "plamach" umieszczonych w podeszwie, jak w przypadku derbów Elvis 63. Naszym celem jest wprowadzenie tej metody do większej liczby modeli.

#youaremnh