Tłoczenia i nowoczesność, czyli sekrety tłoczonej skóry

Damskie botki z tłoczonej skóry Sally 60 Melvin & Hamilton

01 Co to jest skóra tłoczona?

Mokasyny męskie Pierce 9 Melvin & Hamilton

Tłoczona skóra jest ozdobiona wzorami wykonanymi za pomocą pras lub wałków. Jest to wynik starożytnej metody zwanej wytłaczaniem, która zdobi skórę i nadaje jej teksturę. Wytłaczana skóra wytrzymuje próbę czasu i trendów, jest elastyczna i wytrzymała. Dzięki oryginalnym motywom, zwierzęcym nadrukom (krokodyl, żółw, struś...) lub geometrycznym wzorom, te reliefowe linie prezentują prostą i wyrafinowaną estetykę. Są one szczególnie popularne w przypadku torebek i butów skórzanych. Szlachetny wygląd, który uzyskuje się poprzez tłoczenie wzorów na gorąco na materiale, nie wymaga dodawania chemikaliów.

02 Jak nosić buty z tłoczonej skóry?

Męskie oxfordy Lance 23 Melvin & Hamilton

Buty z tłoczonej skóry są dostępne w różnych stylach. Od eleganckich derbów po jesienne monki, każdy model dodaje indywidualnego charakteru Twojemu wyglądowi. Aby uzyskać profesjonalny look, połącz mokasyny z tłoczonej skóry z wąskimi spodniami i koszulą w subtelne paski. Botki z tłoczonej skóry doskonale pasują do prostych jeansów 7/8, a wysokie obcasy dodadzą blasku długim sukienkom. Niezależnie od wybranego modelu, buty z tłoczonej skóry są idealne, aby dodać odrobinę stylu i nowoczesności do swojej garderoby.

03 Niezbędny dodatek na jesień 2023: tłoczona skórzana torba

Torebka Vancouver Melvin & Hamilton

Torebki z tłoczonej skóry to prawdziwe perełki, a wybór odpowiedniego rozmiaru ma kluczowe znaczenie dla idealnie wyważonego wyglądu. Do codziennego użytku idealna jest średniej wielkości torebka z tłoczonej skóry. Oferuje wystarczająco dużo miejsca na niezbędne rzeczy, a jednocześnie wygląda kompaktowo i elegancko. Aby uzyskać wyrafinowany akcent, wybierz mniejszy rozmiar, który będzie idealny na wesela lub imprezy. Jeśli chodzi o kolory, neutralną torebkę w kolorze szarym lub ciemnozielonym można połączyć z różnymi strojami, podczas gdy torebka z odważnymi wzorami lub żywymi kolorami będzie centralnym punktem stroju. Torebkę można nosić na ramieniu, aby uzyskać swobodny styl, lub w dłoni, aby uzyskać bardziej formalny wygląd.

04 Jak dbać o tłoczoną skórę?

Botki damskie Leonie 5 Melvin & Hamilton

Wbrew przemijającym trendom, buty Melvin & Hamilton będą Ci służyć jak najdłużej! Oto nasze wskazówki, jak pielęgnować tłoczoną skórę i utrzymywać ją w dobrym stanie przez cały rok:

1. Czyszczenie butów z tłoczonej skóry: Przetrzyj skórzaną powierzchnię miękką, czystą szmatką okrężnymi ruchami, aby usunąć kurz i brud. W razie potrzeby można lekko zwilżyć szmatkę czystą wodą.

2. Pielęgnacja skóry: wytłaczana skóra może z czasem stać się sucha, doprowadzając do pęknięć. Najlepiej jest użyć produktu do pielęgnacji skóry, takiego jak mleczko lub krem, aby odżywić skórę i zachować jej elastyczność. Produkt należy nakładać okrężnymi ruchami.

Męskie sneakersy Harvey 9 Melvin & Hamilton

Po wypolerowaniu butów nie zapomnij o tych trzech punktach:

1. Unikaj nadmiaru wody: unikaj nadmiernego zwilżania wytłaczanej skóry, ponieważ może to uszkodzić wytłaczane wzory i odbarwić materiał.

2. Unikaj ciepła: unikaj wystawiania tłoczonej skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub ciepła z grzejników, ponieważ może to spowodować wysuszenie lub odbarwienie skóry.

3. Odpowiednio przechowuj skórzane buty i torby: gdy nie nosisz wytłaczanych skórzanych butów lub toreb, przechowuj je w suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Używaj materiałowych pokrowców, aby chronić je przed kurzem i wilgocią.

#youaremnh