Pleciona skóra, niezbędny element lata

Sneakersy z plecionej skóry Melvin & Hamilton

Buty z plecionej skóry stanowią integralną część kolekcji Melvin & Hamilton, głównie w modelach na wiosnę i lato, jednak można również znaleźć buty z takimi elementami w kolekcji jesień-zima. Pleciona skóra jest wyjątkowym i bardzo estetycznym trendem tego lata. W Melvin & Hamilton pojawia się w wielu kolorach i jest łączona z innymi rodzajami skóry.

01 Proces plecenia skóry

Do stworzenia obuwia z plecionej skóry wymagana jest technika oraz duża wiedza: skóra jest pleciona ręcznie na formie, proces ten wymaga niezwykłej staranności, zręczności, uwagi oraz... czasu. Liczy się każdy detal do uzyskania elastycznej siatki o dużej wytrzymałości. 

Ręcznie tkana skóra jest bardzo solidna. Nie jest możliwe przebicie palców przez plecionkę, nawet jeśli nie posiada ona wyściółki, jak na przykład w balerinach Kate

Melvin & Hamilton - Baleriny z plecionej skóry Kate

02 Wytrzymałe, ale przede wszystkim oryginalne!

Buty wykonane z plecionej skóry są doskonałej jakości... ale przede wszystkim są niezwykle oryginalne! I nie pozostawiają nikogo obojętnym!

Nazywana "Woven" w Melvin & Hamilton, skóra pleciona nie jest zarezerwowana tylko dla balerin: można ją znaleźć także w wielokolorowych derbach damskich i męskich, szczególnie w kolekcji Brad

Na lato skóra pleciona pojawia się w naszych sandałach, a także w mulach.

Ręcznie plecione skórzane klapki Melvin & Hamilton

A zimą znajdziemy elementy ręcznie plecionej skóry w naszych botkach.

Ręcznie plecione skórzane botki Melvin & Hamilton

Jest z czego wybierać podczas każdego sezonu...

Ręcznie plecione damskie klapki Melvin & Hamilton

03 Jak pielęgnować plecioną skórę?

Skóra pleciona nie wymaga szczególnego traktowania. Jak w przypadku butów ze skóry - nawet tych perforowanych - należy je czyścić delikatną bawełnianą szmatką. Jeśli kurz na nich pozostaje, lekka szczotka pomoże w jego usunięciu. 

Aby skóra pozostawała elastyczna należy regularnie czyścić buty wysokiej jakości mleczkiem oczyszczającym - lepiej omijać produkty niskiej jakości, które mogą zostawiać ślady i niewystarczająco nawilżać skórę. 

A dla połysku, pasta - oczywiście wysokiej jakości! - która ożywi kolor i doda skórze blasku. 

Warto również zapewnić swoim butom prawidła, aby pleciona skóra nie deformowała się. 

Derby z elementem z plecionej skóry Melvin & Hamilton

Aby dowiedzieć się więcej o naszych technikach produkcji i know-how, odwiedź naszą stronę poświęconą wyplataniu skór.

#youaremnh