Pleciona skóra, niezbędny element lata

Pleciona skóra, niezbędny element lataButy z plecionej skóry stanowią integralną część kolekcji Melvin & Hamilton, głównie w modelach na wiosnę i lato, jednak można również znaleźć buty z takimi elementami w kolekcji jesień-zima. Pleciona skóra jest wyjątkowym i bardzo estetycznym trendem tego lata. W Melvin & Hamilton pojawia się w wielu kolorach i jest łączona z innymi rodzajami skóry.

Proces plecenia skóryDo stworzenia obuwia z plecionej skóry  wymagana jest technika oraz duża wiedza: skóra jest pleciona ręcznie na formie, proces ten wymaga niezwykłej staranności, zręczności, uwagi oraz... czasu. Liczy się każdy detal do uzyskania elastycznej siatki o dużej wytrzymałości. 

Ręcznie tkana skóra jest bardzo solidna. Nie jest możliwe przebicie palców przez plecionkę, nawet jeśli nie posiada ona wyściółki, jak na przykład w balerinach KateWytrzymałe, ale przede wszystkim oryginalne!Buty wykonane z plecionej skóry są doskonałej jakości... ale przede wszystkim są niezwykle oryginalne! I nie pozostawiają nikogo obojętnym!

Nazywana "Woven" w Melvin & Hamilton, skóra pleciona nie jest zarezerwowana tylko dla balerin : można ją znaleźć także w wielokolorowych derbach, jak u Seliny 14 dla kobiet czy Brad  dla mężczyzn. 

Na lato skóra pleciona pojawia się w naszych sandałach , a także w mulachA zimą znajdziemy elementy ręcznie plecionej skóry w naszych botkachJest z czego wybierać podczas każdego sezonu...

Jak pielęgnować plecioną skórę?Skóra pleciona nie wymaga szczególnego traktowania. Jak w przypadku butów ze skóry - nawet tych perforowanych - należy je czyścić delikatną bawełnianą szmatką. Jeśli kurz na nich pozostaje, lekka szczotka pomoże w jego usunięciu. 

Aby skóra pozostawała elastyczna należy regularnie czyścić buty wysokiej jakości mleczkiem oczyszczającym - lepiej omijać produkty niskiej jakości, które mogą zostawiać ślady i niewystarczająco nawilżać skórę. 

A dla połysku, pasta - oczywiście wysokiej jakości! - która ożywi kolor i doda skórze blasku. 

Warto również zapewnić swoim butom prawidła , aby pleciona skóra nie deformowała się. 

Aby dowiedzieć się więcej o naszych technikach produkcji i know-how, odwiedź naszą stronę poświęconą wyplataniu skór .

#youaremnh