Przewodnik po stylu: jak nosić oksfordy tej wiosny?

Oksfordy Bobby 3 i Sonia 1 Melvin & Hamilton

Znane jako oxfordy w Wielkiej Brytanii, buty te po raz pierwszy pojawiły się w Irlandii i Szkocji jako brogsy, a we Francji są lepiej znane jako richelieus. Wykonane z jednego skórzanego materiału, te eleganckie buty są idealne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Nasza kolekcja 2024 oferuje nowy wymiar dla klasycznych linii ponadczasowych oksfordów. Dostępne w szerokiej gamie materiałów, od gładkiej skóry po skórę w kwiaty, natychmiast dodają idealne wykończenie do każdej stylizacji. Więcej informacji na temat oksfordów: w naszym artykule dowiesz się, jak z klasą wkomponować te ponadczasowe buty do swojej garderoby.

01 Czym są oksfordy i jak je rozpoznać?

Chociaż mogą wyglądać podobnie i często są mylone, oksfordy i derby to w rzeczywistości dwa różne style, a ich główna różnica polega na systemie sznurowania. Ozdobione przeszyciami i kwiecistym noskiem, oksfordy z zamkniętym systemem sznurowania i dziurkami, które są wszyte pod spód przyszwy są szczególnie polecane dla osób z niskim podbiciem.

02 Czy oksfordy można nosić przez cały rok?

Oksfordy męskie Bobby 10 Melvin & Hamilton

Oksfordy to wszechstronne buty, które dostosowują się do każdej pory roku. Zarówno latem, jak i zimą, skórzane oksfordy są mądrym wyborem. Gdy tylko nadejdzie ciepła pogoda, wybierz zamszowe oksfordy, aby uzyskać optymalny komfort, nawet podczas upałów. Jesienią i zimą, grubsze skórzane oksfordy są doskonałą alternatywą, oferując ochronę przed warunkami atmosferycznymi, pozostając jednocześnie elastycznymi i eleganckimi. Oksfordy można więc nosić przez cały rok, z cienkimi skarpetkami lub rajstopami!

03

Męskie oksfordy Lance 41 Melvin & Hamilton

Skórzane oksfordy to niezbędny element każdej męskiej garderoby, który można założyć do wszystkich rodzajów spodni i na każdą okazję, od odświętnej po bardziej profesjonalną. Aby uzyskać formalny wygląd, wybierz brązowe lub czarne oksfordy i połącz je z długim płaszczem lub garniturem. Aby uzyskać lżejszy akcent, poznaj paletę kolorów Melvin & Hamilton i wybierz modele dwukolorowe! Będą wyglądać świetnie z szarymi flanelowymi spodniami lub dobrze skrojonymi jeansami z surowego denimu.

04 Oksfordki damskie: jakie modele wybrać?

Oksfordki damskie Sonia 1 Melvin & Hamilton
Oksfordki damskie Selina 56 Melvin & Hamilton

Dobra wiadomość: skórzane oksfordy nie są przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Wybierz ponadczasowe czarne modele lub modele z modnymi detalami: kolorami pop, nakładanymi materiałami lub kocimi nadrukami. Cienkie lub grubsze podeszwy, noś swoje oksfordy ze spódnicą z rozcięciem lub krótką sukienką, aby uzyskać letni wygląd. Planujesz długi spacer? W takim razie wybierz jeansy o długości 7/8 lub podwinięte białe spodnie i załóż niewidoczne skarpetki.

#youaremnh