JESZCZE WIĘCEJ RABATÓW Nie przegap ponad 300 modeli w wyprzedaży nawet do 60% taniej!
JESZCZE WIĘCEJ RABATÓW Nie przegap ponad 300 modeli w wyprzedaży nawet do 60% taniej!

  Pleciona skóra, niezbędny element lata

  Buty z plecionej skóry stanowią integralną część kolekcji Melvin & Hamilton, głównie w modelach na wiosnę i lato, jednak można również znaleźć buty z takimi elementami w kolekcji jesień-zima. Pleciona skóra jest wyjątkowym i bardzo estetycznym trendem tego lata. W Melvin & Hamilton pojawia się w wielu kolorach i jest łączona z innymi rodzajami skóry.
  Sneakersy z plecionej skóry Melvin & Hamilton

  Proces plecenia skóry

  Do stworzenia obuwia z plecionej skóry wymagana jest technika oraz duża wiedza: skóra jest pleciona ręcznie na formie, proces ten wymaga niezwykłej staranności, zręczności, uwagi oraz... czasu. Liczy się każdy detal do uzyskania elastycznej siatki o dużej wytrzymałości.

  Ręcznie tkana skóra jest bardzo solidna. Nie jest możliwe przebicie palców przez plecionkę, nawet jeśli nie posiada ona wyściółki, jak na przykład w balerinach Kate.

  Melvin & Hamilton - Baleriny z plecionej skóry Kate

  Wytrzymałe, ale przede wszystkim oryginalne!

  Buty wykonane z plecionej skóry są doskonałej jakości... ale przede wszystkim są niezwykle oryginalne! I nie pozostawiają nikogo obojętnym!

  Nazywana "Woven" w Melvin & Hamilton, skóra pleciona nie jest zarezerwowana tylko dla balerin: można ją znaleźć także w wielokolorowych derbach, jak u Seliny 14 dla kobiet czy Henry 7 dla mężczyzn.

  Na lato skóra pleciona pojawia się w naszych sandałach, a także w mulach.

  A zimą znajdziemy elementy ręcznie plecionej skóry w naszych botkach.

  Jest z czego wybierać podczas każdego sezonu...

  Melvin & Hamilton - klapki z plecionej skóry Elodie 12

  Jak pielęgnować plecioną skórę?   

  Skóra pleciona nie wymaga szczególnego traktowania. Jak w przypadku butów ze skóry - nawet tych perforowanych - należy je czyścić delikatną bawełnianą szmatką. Jeśli kurz na nich pozostaje, lekka szczotka pomoże w jego usunięciu.

  Aby skóra pozostawała elastyczna należy regularnie czyścić buty wysokiej jakości mleczkiem oczyszczającym - lepiej omijać produkty niskiej jakości, które mogą zostawiać ślady i niewystarczająco nawilżać skórę.

  A dla połysku, pasta - oczywiście wysokiej jakości! - która ożywi kolor i doda skórze blasku.

  Warto również zapewnić swoim butom prawidła, aby pleciona skóra nie deformowała się.

  Derby z elementem z plecionej skóry Melvin & Hamilton
  Historie, które mogą Ci się spodobać


  Powrót do góry
    Ładuję...